טיפול בלייזר במחלת חניכיים: איך זה עובד?

מחלת חניכיים, המוכרת גם כמחלת פאריודנטלית, פוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם ויכולה להוביל לסיבוכים חמורים בבריאות הפה אם לא מטפלים בה. טיפול בלייזר הפך להיות אפשרות טיפול חדשנית ויעילה למחלת חניכיים, המציעה יתרונות רבים על פני שיטות מסורתיות. אבל איך עובד טיפול בלייזר, ומה הופך אותו לכלי כל כך חשוב במאבק במחלת חניכיים?

מה עושה הלייזר?

טיפול בלייזר במחלת חניכיים כולל שימוש בלייזר מיוחד לטיפול בחיידקים ורקמת חניכיים נגועה בכיסים הפאריודנטליים – החללים בין החניכיים והשיניים שם לרוב מתרחשת זיהום. מכשיר הלייזר פולט קרן אור מרוכזת שיכולה לכוון באופן סלקטיבי ולחסל חיידקים מזיקים ורקמה נגועה, תוך שמירה על רקמה בריאה.

במה טיפול בלייזר שונה מהטיפול המסורתי?

אחד היתרונות המרכזיים של טיפול בלייזר הוא הדיוק שלו והיותו מינימלי-פולשני. בניגוד לניתוח חניכיים מסורתי הדורש חתכים ותפרים, טיפול בלייזר יכול להתבצע לעיתים קרובות ללא צורך בהרדמה או חתכים. במקום זאת, אנרגיית הלייזר מאדה ומחטאת בעדינות את הרקמה הנגועה, מקדמת ריפוי ומפחיתה את הסיכון לאי נוחות וסיבוכים לאחר הניתוח.

יתרה מכך, נמצא שטיפול בלייזר מקדם את התחדשות רקמת חניכיים והעצם סביב השיניים. אנרגיית הלייזר מגרה את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף, מעודדת צמיחה של רקמה חדשה ותומכת במבנים שיכולים לעזור לייצב ולחזק את השיניים. אפקט התחדשות זה מועיל במיוחד עבור מטופלים עם מחלת חניכיים מתקדמת אשר חוו אובדן משמעותי של רקמה ועצם.

מעניין. יש יתרונות נוספים?

יתרון נוסף של טיפול בלייזר במחלת חניכיים הוא היכולת שלו לכוון ולחסל חיידקים בצורה יעילה יותר משיטות מסורתיות. החום הרב שנוצר על ידי הלייזר יכול לחדור עמוק לתוך הכיסים הפאריודנטליים, להרוג חיידקים ולעקר את הרקמה שמסביב כדי להפחית את הסיכון לזיהום חוזר. בנוסף, אנרגיית הלייזר אוטמת כלי דם וקצוות עצבים בזמן העבודה, וכתוצאה מכך הדימום, הנפיחות ואי הנוחות הם פחותים באופן ניכר מאשר בטיפול המסורתי.

אז כדאי לי?

טיפול בלייזר במחלת חניכיים מציע אלטרנטיבה בטוחה, מדויקת ומינימלית-פולשנית לניתוח חניכיים מסורתי. על ידי ניצול כוחה של טכנולוגיית הלייזר, רופא השיניים יכול לטפל במחלת חניכיים בצורה יעילה, לקדם התחדשות רקמות ולשחזר את בריאות הפה בנוחות ויעילות רבה יותר. כתוצאה מכך, מטופלים יכולים ליהנות מבריאות חניכיים משופרת וסיכון מופחת לסיבוכים, ובסופו של דבר לשפר את הבריאות הכללית שלהם.

סובלים ממחלת חניכיים מתקדמת? צרו קשר עם מרפאת שיניים ד"ר ותד אלכסנדרה ומחמד בפרדס חנה לתיאום פגישת ייעוץ.